Blog

Niezwykłe uczucie

Niemal każdy człowiek marzy o odnalezieniu miłości. To magiczne uczucie, które odmienia sposób postrzegania świata i pozwala cieszyć się bliskością i bezwarunkowym wsparciem drugiej osoby. Często los bywa jednak na tyle przebiegły, że potrafi stworzyć iluzję tego, że otrzymaliśmy od niego to, co najcenniejsze, by chwilę później wszystko nam odebrać. Czy warto zaryzykować mimo złamanego serca i zawalczyć o wspólne szczęście z ukochanym? Przed tak trudnym pytaniem stanęła Jess, główna bohaterka książki pod tytułem Nie odrzucaj mnie. Iskra bogów. Tom 2, którą napisała Marah Woolf (https://www.taniaksiazka.pl/nie-odrzucaj-mnie-iskra-bogow-tom-2-marah-woolf-p-1345651.html).

Wyjątkowe spotkanie

Gdy Jess podczas letniego obozu poznała Caydena, nie mogła oprzeć się wrażeniu, że to jeden z najbardziej interesujących mężczyzn jakich spotkała. Przystojny i charyzmatyczny szybko ją zauroczył. Okazało się jednak, że jest bardziej wyjątkowy, niż ktokolwiek mógłby sądzić. W rzeczywistości Cayden to tytan, który został zesłany na ziemię przez Zeusa po to, by miał szansę stoczenia pojedynku o nieśmiertelność. Jak ma się do tego jego relacja z Jess? Dziewczyna zostaje zraniona i opuszcza obóz, marząc o tym, by jak najszybciej zapomnieć o wszystkim, co się wydarzyło.

Chłopak rodem z bajki

Wydawać by się mogło, że rozpoczynający się nowy rok szkolny pomoże Jess w skupieniu uwagi na czymś innym, niż miłosne rozterki. Okazuje się jednak, że przeznaczenie przygotowało dla niej zupełnie inny plan. Przed pierwszym dzwonkiem spotyka na swej drodze Caydena we własnej osobie. Dziewczyna uświadamia sobie, że została bezpowrotnie zamieszana w boskie pojedynki, a w jej sercu wciąż panuje zamęt. “Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie” to drugi tom z cyklu książek “Iskra bogów”. Dotychczas ukazały się w nim także następujące pozycje: “Iskra bogów. Nie kochaj mnie” oraz “Iskra bogów. Nie zostawiaj mnie”. Wszystkie opowiadają historię wyjątkowego uczucia, które połączyło Jess i Caydena – zagubioną nastolatkę i wyjątkowego chłopaka, który skrywa pewną tajemnicę.

Marah Woolf, autorka, to popularna niemiecka pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: literatura młodzieżowa, romans, literatura obyczajowa, a także literatura kobieca. Szybko zjednała sobie sympatię czytelników, a jej książki sprzedały się w liczbie przewyższającej 500 000 egzemplarzy, zajmując miejsca w zestawieniach bestsellerów. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów dotyczących odrzucenia, kompleksów i nieodwzajemnionej miłości. Wydała już takie tytuły jak między innymi: “Księżycowa noc”, “Księżycowy sen”, czy “Księżycowy czar”.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com
Read more

Czy płatny zabójca ma uczucia? czyli “Up in Smoke. King. Tom 8” T. M. Frazier

Rzadko kiedy zdarza mi się sięgać po serie, w których jest wiele różnych tomów. Po prostu nie przepadam za tak zwanymi tasiemcami. Muszę jednak przyznać, że dla książek T. M. Frazier i jego cyklu “The King” zawsze robię wyjątek. Przeczytałam wszystkie poprzednie tomy, a w ostatnim czasie sięgnęłam po ten najnowszy, czyli po “Up in Smoke. King. Tom 8” i jestem niezwykle urzeczona (https://www.taniaksiazka.pl/up-in-smoke-king-tom-8-t-m-frazier-p-1393904.html). Miałam oczywiście obawy, czy i tym razem autor stanie na wysokości zadania i książka będzie chociaż tak dobra, jak poprzednie. Na szczęście nie zawiodłam się. Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością. Wystarczyły dwa wieczory i udało się ją skończyć. To powieść, która z pewnością warta jest uwagi.

Zemsta czy miłość? Co jest ważniejsze

“Up in Smoke” umieszczony jest przez autorkę jako ósmy tom serii, ale jest to całkiem oddzielna historia i tak naprawdę nie trzeba znać tych poprzednich, aby wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Oczywiście pojawiają się w nim jakieś odniesienia do poprzednich części, ale nie ma to aż takiego znaczenia, jeśli chodzi o główną fabułę powieści, więc nie robi to aż takiego znaczenia. 

Głównym bohaterem książki jest Smoke. Pierwszą naszą styczność z nim mamy w dość nieciekawych okolicznościach, które będą miały wpływ na jego dalsze życie. Mężczyzna ten jest bezlitosnym zabójcą, a jego wygląd z pewnością odstrasza. To potężny mężczyzna, a jego niemal całe ciało pokryte jest tatuażami. Drugą istotną postacią w powieści jest Sarah Jackson – młoda kobieta, która posłuży mężczyźnie do dokonania zemsty. Ich życie splecie się i stworzą dość osobliwą relację. Na kim Smoke będzie chciał się zemścić? Czy młoda kobieta będzie w niebezpieczeństwie? A może tych oboje połączy coś więcej? Nie chcę jednak zdradzać dalszej fabuły dotyczącej tej historii, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii.

Mroczne historie

Autorka jest mistrzem w pisaniu mrocznych, pełnych tajemnicy, ale i brutalnych książek. Taka właśnie jest seria “King” i na to powinien przygotować się każdy potencjalny czytelnik. Tu na pewno nie będzie miło, przyjemnie i romantycznie. To nie ten gatunek. Tematyka książki jest na pewno mroczna, ale wiele w niej także humoru, co jest dla mnie ogromnym plusem. Rozładowuje to pewne napięcie, które narasta w czytelniku podczas czytania. Akcja powieści toczy się dość szybko, wiele w niej zwrotów akcji. Bohaterowie wykreowani są niezwykle dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. 

Jeśli więc lubicie takie mroczne powieści, to jest to książka właśnie dla Was.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com
Read more

Czy nienawiść może być lekarstwem? Agnieszka Zakrzewska i jej najnowsza książka ” Znam Twoja tajemnicę”

Literatura obyczajowa czy romans to nie są moje ulubione gatunki literackie. Wolę inny rodzaj lektur, ale przyznaję, że czasem uda się znaleźć i wśród romansów coś wartego uwagi. Tak właśnie było w przypadku książki od TaniaKsiążka – Znam Twoją tajemnicę autorstwa Agnieszki Zakrzewskiej. To książka, która mnie bardzo mocno wciągnęła, tak bardzo, że nie mogłam oderwać się od niej i przeczytałam ją niemal w kilka godzin, a to zdarza mi się naprawdę rzadko. Powieść musi mnie naprawdę mocno zachęcić do siebie, żebym tak szybko ją przeczytała. Myślę, że to książka idealna na letnie wieczory, taka, żeby się rozerwać, odpocząć podczas czytania.

Czy zawodowy podrywacz spotka miłość?

Głównym bohaterem książki jest Leo, który na pozór ma bardzo udane życie. Jest bogaty, mieszka w luksusowym apartamencie, jeździ świetnym autem, a co najważniejsze, ma niezłą, choć dość oryginalną pracę. Tak, Leo jest profesjonalnym uwodzicielem. Na pierwszy rzut oka jego profesja bardzo zaskakuje, ale jeśli wnikniemy bardziej w fabułę książki dowiemy się, jaki jest powód właśnie takiej pracy wykonywanej przez mężczyznę. Leo chorobliwie nienawidzi kobiet, a przy okazji nieźle na tym zarabia. Cała jego postawa ma swoje korzenie w przeszłości. Ktoś kiedyś go skrzywdził, a teraz on mści się, ale czy tak naprawdę daje mu to szczęście? W życiu mężczyzny pojawia się Nadia, która z pewnością to życie odmieni. Jaki wpływ będzie miała na Leo? W jaki sposób ich relacja się rozwinie? Czy mężczyzna zerwie ze swoim obecnym życiem? Czy pozna smak prawdziwej miłości? Nie chcę zdradzać dalszych szczegółów fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii.

Czy można przekuć nienawiść w miłość?

Agnieszka Zakrzewska daje nam całkiem niezłą, niebanalną opowieść o kłamstwie, samotności i nieszczęśliwej miłości. Dostajemy mocną historię, która mimo wielu wątków, jest naprawdę spójna i logiczna. Akcja powieści toczy się nieśpiesznie, ale momentami autorka serwuje nam takie twisty i zwroty akcji, że może poważnie zakręcić się nam w głowie. Bohaterowie wykreowani są niezwykle dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Są to postaci trudne, z dużą przeszłością, z różnymi traumami na koncie, ale nie można powiedzieć, że nie są one sympatyczne. Czytelnik z pewnością znajdzie z nimi wspólny język. Styl i język, w jakim napisana jest książka, jest zrozumiały, ale momentami dość mocny, gdyż wymaga tego konwencja.

Zachęcam każdego do przeczytania tej książki. Naprawdę warto. Może to być idealny sposób na miłe spędzenie czasu.

Ludzie zdjęcie freepik - pl.freepik.com
Read more